Szkło wzorzyste

Szkło wzorzyste

Wzorzyste szkło jest rodzajem dekoracyjnego półprzezroczystego szkła z wytłoczonymi wzorami zwykle na jednej powierzchni. Jednak czasami można spotkać szkło z wytłoczonym wzorami na obu powierzchniach.

Wzorzyste szkło może być również opisane jako delikatny walcowany typ szkła. Jest ono zwykle stosowane w pomieszczeniach, gdzie prywatność jest pożądana, ale dostęp światła jest wciąż potrzebny.

Ponadto, mając specjalne właściwości dekoracyjne, wzorzyste szkło może zapewnić przenikanie światła i w tym samym czasie, może uniemożliwić wyraźny widok.

W porównaniu z przezroczystym szkłem, szkło wzorzyste przesyła mniej światła, ale zapewnia większą prywatność.

Korzyści

  • Oferując szeroki zakres od całkowitej prywatności do opcji pół-prywatnej, wzorzyste szkło pozwala wybrać dowolny poziom prywatności
  • Ponadto, klient może wybrać szkło różnej grubości w zależności od jego stylu i wykorzystania
  • Trwałość: wzorzyste szkło może być hartowane jeśli jest wystarczająco grube, aby zapewnić bezpieczeństwo
  • Kreatywność: na razie wzorzyste szkło jest jednym z najprostszych sposobów, aby dostosować każdy projekt i zrobić coś wyjątkowego poprzez połączenie go z innymi rodzajami szkła

Zastosowania

Jeśli chodzi o zastosowania, wzorzyste szkło teraz nie jest używane tzlko dla okien i drzwi. Dziś ten rodzaj szkła jest używany dla produkcji przegródek, drzwi szaf, balustrad schodów i wielu innych szczegółów wnętrz.

Ponadto, wielu projektantów wnętrz i architektów łączą ten materiał z innymi elementami projektu, aby stworzyć niepowtarzalny i nowoczesny wygląd. Zastosowanie różnych możliwości projektowych pozwala na uwzględnienie różnego stopnia przejrzystości, wzorów i laminatów kolorowych.

Dane techniczne:

O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami