Szkło ekstra bezbarwne

Szkło ekstra bezbarwne

Szkło ekstra bezbarwne ma bardzo mało odcienia w masie szkła. Właśnie dlatego wygląda prawie całkowicie przejrzyste. Przepuszczalność światła widzialnego – 92%

W porównaniu ze standardowym przezroczystym szkłem, krawędź szkła ekstra bezbarwnego ma bardzo lekką odcień niebieską (lub czasami zieloną), co sprawia, że tego typu szkło jest wyborem prawdziwych perfekcjonistów. Ponadto, zwykłe szkło ma zielony odcień: problemem jest to, że im grubsze szkło, tym bardziej jest ono zielone.

Ze względu na swoje cechy, zyskało ono dużą popularność, ponieważ szkło ekstra bezbarwne nadaje się do białych i białawych kolorów, więc jest szeroko stosowane w różnym wzornictwie.

Ze względu na zawartość tlenku żelaza szkło float jest nazywane niskożelazowym. Zawartość żelaza w zwykłym szkle stanowi zwykle 830-850 części na milion. W porównaniu ze zwykłym, zawartość żelaza w szkle ekstra bezbarwnym stanowi mniej niż 150 części na milion. To właśnie dlatego tego ten typ szkła pozwala przepuszczać prawie 92% światła widzialnego i dlatego miliony ludzi na całym świecie wybierają szkło ekstra bezbarwne, które zapewnia bardzo dobrą widzialność.

Korzyści

  • Dzięki niskiej zawartości żelaza, odblaskowe właściwości szkła ekstra bezbarwnego są zmniejszone. Dzięki temu te szkło przepuszcza światło słoneczne (92%) i to jest jakość porządana przez wielu klientów. Pomaga to wyeliminować niepotrzebne stosowanie sztucznych świateł.
  • Wysoka przeźroczystość: dzięki tej jakości, szkło ekstra bezbarwne zwiększa estetykę konstrukcji
  • Szkło ekstra bezbarwne może być również przetwarzane do produkcji innych rodzajów szkła: laminowanego, izolacyjnych szyb zespolonych, szkła matowego, ceramicznego szkła drukowanego, szkła hartowanego, a także szkła float
  • Wraz z transmisją światła, tego typu szkło zapewnia większy przyrost ciepła w porównaniu ze szkłem float. Są z tego wielkie korzyści dla klimatu, który ma temperatury niskie lub mniej niż zero ponad 6 miesięcy w roku Dane techniczne O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami.

Dane techniczne

O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami.

Zastosowania

  • Ten rodzaj szkła jest szeroko stosowany we wnętrzach, ponieważ dobra widoczność jest wysoce pożądana: ścianki działowe, drzwi i okna, okładziny ścienne, poręcze, schody, balustrady i inne.
  • Szkło ekstra bezbarwne jest stosowane tam, gdzie krawędzie szkła są widoczne: na pryzkład rama prysznicowa, blat stołu, czy w sklepie lub stoły biurowe.
  • Dla tego, że szkło niskożelazowe przekazuje prawdziwe kolory, jest ono bardzo popularne do produkcji malowanego szkła. Ponadto, jest ono używane do wytwarzania ceramicznego szkła drukowanego, zamiast prostego szkła float.
  • Szkło jest używane w ogniwach fotowoltaicznych, panelach słonecznych i sprzęcie medycznym; szkło ekstra przezroczyste umożliwia transmisję promieni UV
  • Zastosowania komercyjne: sale wystawowe/witryny na przedmioty jubilerskie, delikatne tkaniny, szklane windy, galerie sztuki i inne