Szkło rozpraszające

Szkło rozpraszające

Głównym celem stosowania szkła rozpraszającego jest maksymalne ulepszenie przepuszczalności światła. Szkło rozpraszające rozprasza światło w szklarniach. Posiadając takie unikalne cechy szkło stwarza mniej cienia i ulepsza warunki oświetleniowe w całej szklarni.

Szkło rozpraszające jest idealne do imitowania naturalnego światła, dzięki swojemu efektowi poprawia wzrost upraw.

Światło rozproszone dociera głęboko do upraw, oświetla większą powierzchnię liści. Co to oznacza? Ujmując to w skrócie, pozwala więcej fotosyntezy za mniejsze pieniądze; przyśpiesza wzrost roślin bez dodatkowych kosztów. W wyniku rośliny mogą pobierać więcej dwutlenku węgla dla wzrostu i lepszej jakości.

Ten rodzaj szkła powstaje przez obróbkę powierzchni zwykłego niskożelazowego szkła. W wyniku takiej obróbki powstają wzory rozpraszające światło bezpośrednie. Najskładniejsze jest “grawerowanie” zwykłego szkła nie stwarzając powierzchni, która pozwala na gromadzenie się kurzu.

Nie każda firma pracuje nad tą technologią z dobrym skutkiem, ale my oferujemy wysokiej jakości szkło rozpraszające, które nie zmniejsza przepuszczalność światła. Dziś w naszej ofercie szkło rozpraszające, które przepuszcza światło jak zwykłe, przezroczyste szkło.

Korzyści

  • Unikalny efekt: wysoka przepuszczalność światła pozwala rozpraszać więcej światła mniejszymn kosztem
  • Długowieczność: szkło rozpraszające jest stosowane jako materiał dla szklarni na wiele lat
  • Idealne dla regionów o dużej liczbie dni słonecznych dla wysokich upraw

Dane techniczne:

O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami

Zastosowania

Obecnie szkło rozpraszające jest najpopularniejszym materiałem używanym do szklarni, ponieważ zapewnia więcej światła (więcej opcji oszklenia). Zalety szkła rozpraszającego zostały dawno omówione i dziś nie ma wątpliwości, że przy użyciu tego typu szkła do szklarni i w rolnictwie może zapewnić ono korzyści produkcyjne, które powodują wzrost wydajności upraw żywnościowych i skrót czasu realizacji, jak również jakości ulepszenia jakości estetycznych.