Szkło zespolone

Szkło izolacyjne

Szkło izolacyjne (znane również jako IG lub podwójne szyby) jest rodzajem szkła, które składa się z 2-3 szklanych szyb okiennych. Przestrzeń między nimi jest podzielona próżnią lub wypełniona gazem. Takie szyby redukują przenoszenie ciepła w tak zwanej kopercie budowlanej (separator fizyczny).

Bez żadnej przesady, ten rodzaj szkła jest ewolucją przestarzałych technologii (np okna sztormowe). W starszych drzwiach uchylnych i oknach było używane tylko jedne szkło.

Popularność szkła izolacyjnego można łatwo wyjaśnić: pasuje do prawie każdego klimatu. Na przykład, w okresie letnim, przed zwykłym oknem może być instalowany ekran w celu ochrony domu przed owadami i zwierzętami. W zimie, ekran można demontować i zastąpić tzw oknem sztormowym. Jeśli chodzi o te ostatnie, mają one dwuwarstwową separację pomiesczenia od czynników zewnętrznycz; pomaga to ulepszyć izolację okienną w zimnych miesiącach zimowych.

Korzyści

  • Pomaga w izolacji za pomocą redukcji przyrostu ciepła i strat ciepła
  • Szkło izolacyjne podnosi efektywność energetyczną budynków; skutkuje to niższym zużyciem energii elektrycznej
  • Pomaga w izolacji akustycznej i poprawia akustykę; jest to szczególnie istotne w budynkach komercyjnych
  • Zapewnia redukcję bezpośredniego światła słonecznego
  • Szkło izolacyjne może działać jako okno bezpieczeństwa

Zastosowania

Tradycyjnie jest stosowane w szpitalach i hotelach, domach i biurowcach. Szkło zespolone jest używane wszędzie gdzie są potrzebne duże ilości ogrzewania lub chłodzenia. Dla każdego miejsca, gdzie temperatura i wilgotność muszą być kontrolowane, ten rodzaj szkła jest najlepszym rozwiązaniem.

Dane techniczne:

O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami