Szkło Słoneczne

Szkło solarne

Szkło solarne jest rodzajem szkła, stosowanym w panelach słonecznych. Takie szkło powinno zapewniać wysoką przepuszczalność światła. To szkło jest również znane jako szkło fotowoltaiczne lub szkło energooszczędne, ponieważ pomaga naprawdę zaoszczędzić na zużyciu energii. Panel słoneczny – to jest cienka warstwa optoelektronicznego półprzewodnika, celem którego jest przekształcenie energii słonecznej w energię elektryczną.

Bez żadnej przesady, biorąc pod uwagę efektywność tej ekologicznej, nowoczesnej technologii, wiele firm wykorzystują szkło z wysoką przepuszczalnością i niskim odbiciem dla wspomnianych paneli; nie jesteśmy wyjątkiem. Dzięki swojej trwałości i wytrzymałości, szkło solarne zapewnia najlepszą jakość obrazu poprzez wyeliminowanie niepożądanych zniekształceń za pomocą nowoczesnych technologii.

Tak więc, szkło solarne o niskiej zawartości żelaza i niskiej absorbancji jest doskonałym materiałem do wykorzystania dla modułów fotowoltaicznych i modułów słonecznych. Dobrze chroni elementy i podnosi wydajność, długowieczność baterii.

Korzyści

  • Najwyższa przepuszczalność światła słonecznego (do 98,2%)

Dane techniczne

O szczegóły techniczne prosimy o kontakt z nami.

Zastosowania

Jak wyżej wspomniano, szkło solarne jest szeroko stosowane do:

  • paneli słonecznych